ICCDSS 2019

ICCDSS 2019 II.Uluslararası Sosyal Bilimlerde Kritik Tartışmalar Kongresi’ne ait bilgi ve dosyalar ‘Önceki Kongreler’ altında yer almaktadır. Sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

Değerli Katılımcılar,

3-5 Ekim 2019 tarihleri arasında, İzmir Çeşme Altın Yunus Resort & Thermal Hotel’de İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan 2. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Kritik Tartışmalar Kongresi’ne (The 2nd International Congress on Critical Debates in Social Sciences-ICCDSS) sizleri davet etmenin onurunu yaşıyoruz.

Kongrenin genel amacı; akademisyen, öğrenci, uzman, karar verici ve sivil toplum kuruluşları çalışanlarını bir araya getirerek sosyal bilimler alanındaki önemli konularda faydalı tartışmaların gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle Kongremiz, sosyal bilimlerin tüm alanlarında akademik çalışmalarını sunmak isteyen araştırmacıları kapsamaktadır.

Disiplinler arası diyaloğu ilerletme amacı doğrultusunda; ekonomi, hukuk, tarih, işletme, antropoloji, uluslararası ilişkiler, arkeoloji, sosyoloji, siyaset bilimi, felsefe, sanat, kurumsal yönetim, kamu yönetimi ve psikoloji de dahil olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarındaki makale özetlerinin sunulması önemle teşvik edilmektedir.

Sizleri Çeşme’de, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz, 2. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Kritik Tartışmalar Kongresi’nde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanı

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER